Mienie małżonka a upadłość konsumencka

Upadłość konsumencka zdobyła w ostatnim okresie duże zainteresowanie ze strony konsumentów zadłużonych i nie ma się, czemu dziwić.

Wedle albowiem specjalistów z branży finansowej i prawniczej w tej chwili jest to jedno z najbardziej efektywnych rozwikłań, jeżeli chodzi o zmartwienia ludzi zadłużonych i przekredytowanych. Warto, bowiem napomknąć, iż do tej pory ogłoszenie bankructwa graniczyło niejako z cudem, czego potwierdzeniem może być okoliczność, iż z tej instytucji prawnej od momentu jej wprowadzenia skorzystało zaledwie kilkadziesiąt osób w skali całego naszego państwa.

Wszystko odmieniło się na początku stycznia bieżącego roku, gdy w życie weszły znowelizowane zasady. W chwili obecnej upadłość konsumencka jest o wiele bardziej dostępna dla zwykłego Kowalskiego. Wedle prowadzonych statystyk jedynie w pierwszym półroczu tego roku z możności ogłoszenia bankructwa skorzystało ponad kilkaset osób i wszystko świetny post do poczytania dowodzi na to, iż ten kierunek będzie się utrzymywał. Wiele osób (w szczególności tych nazbyt zadłużonych) zadaje sobie wątpliwość „czy upadłość konsumencka” jest dla nich właściwym rozwiązaniem.

Można powiedzieć że, na tak narzucone pytanie i ma bezdyskusyjnej odpowiedzi, bowiem wszystko zależy od indywidualnej sytuacji danej osoby. Każda z nich mówi sobie albowiem odpowiedzieć na pytanie czy jest w stanie zapoczątkować życie o przysłowiowego zera (warto, bowiem wspomnieć, iż przeprowadzanie upadłości łączy się nierzadko z licytacją dobytku, jaki ma dłużnik w celu zaspokojenia żądań wierzycieli).

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Mienie małżonka a upadłość konsumencka”

Leave a Reply

Gravatar